Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017 roku, godz. 13:06
Biznes, który inspiruje
Data publikacji: Piątek, 19 maja 2017 roku

Finanse nie takie straszne – tak zatytułowane są pierwsze z cyklu warsztatów, które zorganizowała 9 marca 2017r. dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego firma deweloperska Torus. Spotkanie odbyło się w niecodziennym dla żaków otoczeniu, w kompleksie biznesowym Alchemia w Gdańsku, gdzie mieli oni okazję poznać realne środowisko pracy wielu firm, być może ich przyszłych pracodawców.

- O konieczności współpracy środowiska biznesowego i uczelnianego wiele się mówi. My postanowiliśmy działać, zaczynając od własnego podwórka. W wybudowanych przez nas budynkach biurowych Alchemii swoje siedziby ma wiele firm, przede wszystkim zagranicznych korporacji. Po drugiej stronie al. Grunwaldzkiej znajduje się z kolei kampus Uniwersytetu Gdańskiego, w którym kształcą się ich przyszli, potencjalni pracownicy. Postanowiliśmy więc dać firmom - naszym najemcom pretekst do otworzenia szerzej swoich drzwi i umożliwienia studentom poznania ich rzeczywistego środowiska pracy – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus.

Podczas pierwszych z tego cyklu warsztatów studenci poznali szerokie spektrum możliwości rozwoju w obszarze księgowości i finansów. Obalonych zostało wiele stereotypów związanych np. z „klepaniem faktur”, pokazano rolę i ogromne znaczenie procesów realizowanych w wybranych firmach na działalność tych podmiotów oraz ich klientów. Studenci spotkali się kolejno z przedstawicielami firmy Torus, State Street Bank Polska oraz Kemira, a w programie zaplanowane zostały prezentacje, rozmowy, zwiedzanie biur, a także poczęstunek.

Rozpoczynając współpracę z firmą TORUS w zakresie warsztatów dedykowanych naszym studentom chcemy przybliżyć im świat biznesu oraz przedstawić możliwości praktycznego wykorzystania pozyskanej na Uniwersytecie Gdańskim wiedzy - wyjaśnia Iwona Kuklińska, Kierownik Sekcji Marketingu Uniwersytetu Gdańskiego.

Kolejne warsztaty dotyczyć będą innych, dynamicznie rozwijających się branż, jak IT czy HR i stworzą możliwość włączenia w akcję kolejnych firm oraz studentów UG, którzy będą mieć okazję do skorzystania z tego cennego doświadczenia.