Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Wyróżnienie „Primum Cooperatio” Pracodawców Pomorza dla prof. UG dr hab. Roberta Bębna
Data publikacji: Czwartek, 22 lutego 2018 roku

Miło nam poinformować, iż pan prof. UG dr hab. Robert Bęben z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania otrzymał wyróżnienie ,,Primum Cooperatio", Nagrodę Specjalną im. prof. Bolesława Mazurkiewicza podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza 2018.

Nagrodą Primum Cooperatio wyróżniane są osoby reprezentujące pomorskie środowisko akademickie, za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce. Przedsiębiorcy promują tym samym naukowców, którzy rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem przyczyniają się do wspierania i realizowania innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych.

Tematyka badań prowadzonych przez prof. Bębna obejmuje takie obszary, jak: marketing inwestorski, seg­mentacja rynku, a w ostatnich latach również marketing inwestycji infrastrukturalnych i turystykę. Od początku kariery zawodowej łączył pracę naukową z praktyką gospodar­czą. W 2006 r. założył spółkę konsultingową Grupa EGEA, w ramach której przyczynił się do powstania i rozwoju wielu innowacyjnych przedsiębiorstw, m.in. tworzonych przez Fundusz Kapitałowy ARP. Swoją wiedzę i doświadczenia wykorzystuje także jako członek rad nadzor­czych spółek kapitałowych, w tym spółki powołanej przez Uniwersytet Gdański do komercja­lizacji wyników badań naukowych. Jest współzałożycielem i Prezesem Pomorskiego Instytut Naukowego im. Prof. B. Synaka.

Źródło: pracodawcypomorza.pl