Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Na Wydziale Zarządzania odbył się Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
Data publikacji: Wtorek, 02 kwietnia 2019 roku

Na Wydziale Zarządzania odbył się Wojewódzki Finał

Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Już trzeci rok z rzędu największą wiedzą w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych wykazali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Zdobyli maksymalną ilość punktów, co zapewniło im awans do warszawskiego finału. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach. 

Wojewódzki finał Olimpiady odbył się w Sopocie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W szranki stanęło 20 trzyosobowych ekip składających się z uczniów pomorskich szkół średnich. Drużyny miały pół godziny aby odpowiedzieć na 25 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Kibicowali im nauczyciele oraz zaproszeni goście, m.in. profesor Mirosław Szreder, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Aneta Pawłowska, dyrektor oddziału ZUS w Gdańsku oraz Ewa Dusza, zastępca dyrektora oddziału ZUS w Słupsku oraz dr Kamila Bielawska z Katedry Bankowości i Finansów Wydziału Zarządzania. Mimo wyrównanego poziomu, zwycięzca mógł być tylko jeden. 

26 kwietna w finale Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych nasze województwo będą reprezentowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku: Julia Iwaszkiewicz, Magdalena Ryśnik i Jakub Wójcik pod opieką nauczycieli - Marioli Dawszewskiej – Kostrzewy oraz Anny Holeniewskiej – Włodarczyk. Na udział w finalne dzięki „dzikiej karcie” mają także szansę Martyna Gołębiewska, Joanna Podgórska i Aleksandra Sosnowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie, którzy zdobyli II miejsce z liczbą 22 punktów.

Gratulujemy!