Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Koło Naukowe Finansów i Ubezpieczeń na VII Kongresie Polskiej Izby Ubezpieczeń (08-09.05.2019)
Data publikacji: Poniedziałek, 27 maja 2019 roku

W dniach 8-9 maja 2019 r. w sopockim hotelu Sheraton odbyła się VII edycja Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń będącego najważniejszym spotkaniem sektora w naszym kraju. Podobnie jak w roku ubiegłym, członkowie Koła Naukowego Finansów i Ubezpieczeń mieli przyjemność ponownie uczestniczyć w tym wydarzeniu dzięki uprzejmości swojego Patrona czyli Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Obok kwestii sektorowych poruszanych pierwszego dnia obrad, tematyka drugiego dnia Kongresu, była dla studentów szczególnie ciekawa, ponieważ dotyczyła pojawiających się nowych wyzwań na rynku ubezpieczeń. Tego dnia odbyły się dwa bloki tematyczne, pierwszy z nich zatytułowany „Nowe pokolenie klientów w Europie – wyzwanie dla ubezpieczeń na życie” poruszał kwestie związane z występującymi różnicami pokoleniowymi w generacjach X, Y oraz Z, a w konsekwencji odmiennym podejściem ich przedstawicieli do ubezpieczeń. Prowadzący wykład zwrócili uwagę na zmieniające się, wraz z dorastaniem kolejnych pokoleń, potrzeby i wymagania dotyczące ubezpieczeń. Aktualnie, w związku z wchodzeniem w dorosłe życie pokolenia Z, porusza się przede wszystkim kwestie związane z wpływem sposobu życia, przekonań, przyzwyczajeń technologicznych i społecznych tego pokolenia na sposoby ofertowania i kanały sprzedaży ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń emerytalnych. Po wykładzie obył się panel dyskusyjny na ten temat.

Drugi panel: „Nowa miejska mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń?” rozpoczął się wykładem na temat nowości technologicznej pojawiającej się masowo w największych aglomeracjach czyli hulajnóg elektrycznych. Zyskują w Polsce i na świecie coraz większą popularność. Prowadzący tłumaczył, w jaki sposób mogą one zmieniać rzeczywistość miejską i jaki wpływ wywierają na ruch uliczny. W związku z licznymi zaletami tego środka transportu, podkreślona została potrzeba uregulowania kwestii związanych z hulajnogami elektrycznymi w przepisach drogowych, a także stworzenia produktów ubezpieczeniowych odpowiadających w pełni ryzykom, jakie pojawiają się w związku z ich użytkowaniem. Po wykładzie studenci również wysłuchali ciekawego panelu dyskusyjnego poruszającego tematykę elektrycznych środków transportu.

W obradach uczestniczyło dziewięciu członków Koła oraz jego opiekun dr Piotr Pisarewicz.

Członkowie Koła Naukowego serdecznie dziękują organizatorom Kongresu oraz Zarządowi Polskiej Izby Ubezpieczeń za możliwość ponownego udziału w tak znaczącym dla rynku wydarzeniu. Wyrażają również głęboką nadzieję, iż w przyszłości współpraca będzie kontynuowana.