Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Studenci Koła Naukowego Finansów i Ubezpieczeń na Kongresie Bankowości Detalicznej w Warszawie (20-21.11.2019)
Data publikacji: Czwartek, 05 grudnia 2019 roku

W dniach 20-21 listopada br. członkowie Koła Naukowego Finansów i Ubezpieczeń mieli okazję uczestniczyć w Kongresie Bankowości Detalicznej. Dzięki uprzejmości inicjatora Kongresu – Pana Prof. Leszka Pawłowicza studenci WZR mieli okazję już po raz drugi uczestniczyć w tym wydarzeniu będąc pod opieką dr. Piotra Pisarewicza oraz dr. Błażeja Lepczyńskiego z Katedry Bankowości i Finansów. Kongres organizowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych gościł najwybitniejszych przedstawicieli polskiej bankowości, reprezentantów międzynarodowych gigantów technologicznych oraz osoby odpowiedzialne za innowacyjne start-upy.

Wśród wątków poruszanych podczas paneli tematycznych, prym wiodła dyskusja o zmianach jakie zachodzą w podejściu banków do wytyczania strategii w kontekście utrzymania pozycji rynkowej. Jest to istotne zagadnienie wobec rosnącego zagrożenia marginalizacji banków do roli dostarczyciela usług finansowych na zintegrowanych platformach koncernów technologicznych, jak to miało miejsce na rynkach dalekowschodnich.

Z ciekawością przyglądaliśmy się wymianie poglądów przez prezesów czołowych polskich banków, ludzi odpowiedzialnych za strategię sektora oraz potencjalnych konkurentów w walce o klienta.

Dzięki życzliwości Władz Giełdy przedstawiono nam również historię GPW, podczas zwiedzania budynku, pełnego symbolicznych detali, upamiętniających triumf gospodarki wolnorynkowej.

Dziękujemy za niepowtarzalne doświadczenie, jakim niewątpliwie była możliwość przyjrzenia się z bliska praktykom biznesu. Z pewnością uczestnictwo w wydarzeniu przełożyło się na lepsze zrozumienie mechanizmów zachodzących na rynku usług bankowych.