Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Testowe dostępy do elektronicznych baz czasopism
Data publikacji: Poniedziałek, 28 września 2020 roku

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż z inicjatywy pracowników WE UG uruchomiony został testowy dostęp do dwóch baz czasopism, który jednak jest ograniczony terminowo (do 6 i 9 października br.). Do obu z tych baz nie mamy standardowo dostępu, a mogą być one wartościowym źródłem wiedzy i uzupełnieniem bibliograficznym naszych tekstów naukowych.

  1. Taylor&Francisdostęp testowy do 9 października 2020 r. –  Pakiet Science & Technology zapewnia dostęp do ponad 500 recenzowanych czasopism zawierających treści potrzebne użytkownikom do prowadzenia badań oraz nauczania m.in. w zakresie: nauki o żywności, informatyki, matematyki i statystyki i innych. Natomiast Pakiet Social Sciences & Humanities Library (SSH) zapewnia dostęp do ponad 1400 recenzowanych czasopism zawierających treści potrzebne użytkownikom do prowadzenia badań oraz nauczania w zakresie nauk społecznych oraz humanistycznych, m.in.: biznes, ekonomia, zarządzanie.

Dostęp do bazy http://hansolo.bg.ug.edu.pl/han/tandf/

  1. SAGE Premierdostęp testowy do 6 października 2020 r. – zawiera dostęp do ponad 1.000 tytułów czasopism (ponad połowa jest indeksowana w JCR) m.in. z takich dyscyplin jak: nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomia i finanse, a także prawo, psychologia, socjologia i inne.

Dostęp do bazy http://hansolo.bg.ug.edu.pl/han/sage-test/


Więcej informacji o obu bazach znajdziecie Państwo również na stronie WE, którego pracownicy, jak wyżej wspomniałem, zainicjowali uzyskanie dostępu do tych zasobów elektronicznych:

http://ekonom.ug.edu.pl/web/news/?lang=pl&ao=wydarzenia&action=ViewNews&item=ViewNews&IdNews=4143

http://ekonom.ug.edu.pl/web/news/?lang=pl&ao=wydarzenia&action=ViewNews&item=ViewNews&IdNews=4140


Uwagi i pytania techniczne należy kierować na adres zasoby.online@ug.edu.pl

Zachęcamy także do przekazywania na adres: roman.tabisz@ug.edu.pl opinii na temat testowanego zasobu, w szczególności jego przydatności do pracy naukowo-badawczej oraz działalności dydaktycznej ze wskazanie najistotniejszych tytułów dostępnych w bazie.

 

Dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG
Prodziekan ds. Nauki
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego