Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Piknik Naukowy UG. Dwa dni z zabawą i nauką w Oliwie
Data publikacji: Środa, 20 października 2021 roku

Pokazy, warsztaty, rodzinne zawody, występy artystyczne oraz goście w cyklu - Wywiad z naukowcem. To część propozycji Pikniku Naukowego, który odbędzie się na terenie kampusu UG w Oliwie w najbliższy piątek i sobotę (15 i 16 października). 

Piknik Naukowy, organizowany jest w ramach projektu pn. Klimat dla Nauki. Doświadcz, poznaj, zrozum - pikniki naukowe, finansowanego z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Uniwersytet Gdański, a organizatorem  Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

- Celem pikniku jest popularyzacja nauki i dyskusja nad tym, czym ona jest. Będziemy prezentować wiele perspektyw - studentów, młodych naukowców, dojrzałych profesorów - i szukać odpowiedzi na pytanie, co nauka wnosi do naszego życia – mówi Weronika Wolska z Biura Promocji UG. - Zależy nam również na integracji środowiska akademickiego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dowiedzieć się, co dzieje za murami Uniwersytetu – dodaje.

W programie pikniku będzie m.in. możliwość spotkań z tańcami świata, organizowane przez studentki z Instytutu Pedagogiki pod kierownictwem dr Anny Niteckiej Walerych czy odkrywanie tajemnic energii odnawialnej, chemii w kuchni czy kodów kreskowych.

Podczas wydarzenia odbędą się ciekawe prezentacje oraz wykłady, przygotowane przez naukowców z UG, jak np. Psychologiczne wyznaczniki zdrowia, czyli kilka słów o tym co robić, żeby nie zmiotło nas z planszy, dr Marcina Szulca. Zaproszenia przyjęli już m. in.: dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, prof. UG, prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec, prof. dr hab. Tadeusz Stegner, dr Wojciech Glac, dr hab. Anna Zawadzka, prof. UG, prof. dr hab. Beata Możejko, dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG, dr hab.  Antoni Augustynowicz, prof. UG, dr Joanna Gondek, którzy będą mierzyć się z pytaniem - czym jest dla mnie nauka?

W programie dla dzieci: super eko strefa (przedstawienie dla najmłodszych Dyzio w krainie wyobraźni (Zawodowy Teatr, Miejski Dom Kultury w Rumii), eko eksperymenty, mały Artysta, gry i duże bańki.

PROGRAM i szczegóły wydarzenia

 

oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy