Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
ERGO Hestia partnerem kierunku WPiA i WZR
Data publikacji: Piątek, 26 listopada 2021 roku
Dzięki zawartej umowie ERGO Hestia została partnerem kierunku Wydziałów Prawa i Administracji oraz Wydziałów Zarządzania "Ubezpieczenia. Studia interdyscyplinarne" oraz Koła Naukowego Prawa Ubezpieczeniowego.
 
16 listopada 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG podpisana została umowa o współpracy z ERGO Hestią. Wydział Prawa i Administracji reprezentowali: Dziekan WPiA dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG i Dziekan WZr UG prof. dr hab. Mirosław Szreder, a ERGO Hestię: pani Dagmara Senda (Deputy HR Director) i pani Dominika Kaliska z Biura Doboru i Rozwoju Kadr. Towarzyszyli im: dr hab. Dorota Maśniak, prof. UG, Kierownik Pracowni Prawa Ubezpieczeniowego oraz mgr Dawid Rogoziński, opiekun pomocniczy Koła Naukowego Prawa Ubezpieczeniowego, koordynujący współpracę z nowym Partnerem.
 
ERGO Hestia od 30 lat jest obecna na krajowym rynku ubezpieczeń i od samego początku prowadzi swoją siedzibę w Sopocie. W ten sposób stała się naturalnym partnerem zarówno edukacji prawnoubezpieczeniowej na Uniwersytecie Gdańskim, jak również aktywności studenckiej we wszelkich obszarach związanych z ubezpieczeniami i rynkiem finansowym w ogólności. 
 
Na mocy zawartego porozumienia ERGO Hestia S.A. zapewni udział praktyków biznesu ubezpieczeniowego w zajęciach prowadzonych na obu wydziałach, ze szczególnym uwzględnieniem studiów II stopnia - "Ubezpieczenia", a także kontynuować będzie serię warsztatów rozwojowych dla Studentek i Studentów zaangażowanych w działalność Koła Naukowego. Będą to zarówno warsztaty prawnicze, jak i ogólnokompetencyjne - związane m.in. z marketingiem produktowym, kulturą korporacyjną, sztuką autoprezentacji i efektywnego uczestnictwa w rozmowach kwalifikacyjnych, czy tworzeniem produktów ubezpieczeniowych. 
 
Studenci wszystkich kierunków zyskają zaś możliwość uczestnictwa w programach odpłatnych staży i praktyk wakacyjnych zarówno w pionach prawniczych ubezpieczeniowej korporacji jak również tych zajmujących się likwidacją szkód, marketingiem, pricingiem, dystrybucją czy underwrittingiem. 
 

Liczymy na owocną współpracę z naszym nowym Partnerem i już teraz zapraszamy nasze Studentki i naszych Studentów do wykorzystania szans, jakie daje im nawiązana współpraca ze światem biznesu ubezpieczeniowego. 

 

oprac.MNG/ZP