Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Zajęcia terenowe na studiach podyplomowych Wycena Nieruchomości - relacja
Data publikacji: Wtorek, 17 maja 2022 roku

Odbyły się kolejne zajęcia terenowe w ramach  przedmiotu Wycena nieruchomości leśnych oraz zadrzewionych i zakrzewionych na studiach podyplomowych Wycena Nieruchomości.

Jak co roku, słuchacze studiów mieli okazję zapoznać się z narzędziami niezbędnymi do wyceny nieruchomości leśnych oraz zadrzewionych i zakrzewionych. Prowadzący zajęcia, dr inż. Marcin Szydlarski, rzeczoznawca majątkowy (nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy) pokazywał uczestnikom różnorodne narzędzia umożliwiające dokonanie pomiarów do wyceny min. aplikację MBDL (Bank Danych o Lasach).

Zajęcia terenowe są niezbędnym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej uzyskiwanej podczas wykładów, dlatego też program studiów jest tak skonstruowany, aby każdy słuchacz uzyskał po ich skończeniu zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu rzeczoznawcy.

Celem studiów podyplomowych Wycena Nieruchomości jest przekazanie słuchaczom wiedzy o charakterze prawnym, technicznym i ekonomicznym niezbędnej w samodzielnym wykonywaniu zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Po spełnieniu warunków i odbyciu wymaganej przepisami prawa praktyki zawodowej, absolwenci studiów będą mogli ubiegać się o uprawnienia zawodowe w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego. W zakresie praktyk Wydział Zarządzania współpracuje z Pomorskim Towarzystwem Rzeczoznawców Majątkowych, którym rekomendujemy absolwentów Studiów.

Studia podyplomowe z wyceny nieruchomości organizowane przez Uniwersytet Gdański stanowią fundamentalny pierwszy krok do zdobycia wiedzy potrzebnej w pracy rzeczoznawcy majątkowego. Prowadzone przez profesjonalną kadrę z prawdziwą pasją i zamiłowaniem do szeroko pojętej tematyki nieruchomości. Znakomicie zorganizowane pod względem administracyjnym. Naprawdę godne polecenia! – powiedziała absolwentka, pani Sylwia Galikowska, obecnie rzeczoznawca majątkowy.

 

Kolejna rekrutacja na studia podyplomowe Wycena Nieruchomości rusza 1 lipca 2022 r. Więcej informacji na temat rekrutacji i programu studiów:

http://wzr.pl/wycena/

 

Fot. Materiały WZR/ W. Patecka

Biuro Dziekana WZR/ Z.Minga