Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Studenci specjalności Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa na kolejnych zajęciach terenowych
Data publikacji: Wtorek, 07 czerwca 2022 roku

W dniu 25 maja 2022 grupa studentów specjalności Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa uczestniczyła pod opieką dr Marzenny Czerwińskiej w ramach zajęć z przedmiotu „Instytucjonalne formy wspierania przedsiębiorczości” w kolejnych zajęciach terenowych.  Tym razem odbyli spotkanie z przedstawicielami Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

GARG sp. z o.o. to podmiot, którego celem jest  tworzenie optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności na terenie miasta Gdańska, głównie poprzez  komercjalizację  oraz aktywizację gospodarczą terenów inwestycyjnych.

Ciekawym doświadczeniem była także druga wizyta, która koncentrowała się na poznaniu specyfiki funkcjonowania Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego. Poza prezentacją na temat jego działalności, studenci mogli odwiedzić Space4Makers, przestrzeń twórczą dla innowatorów, majsterkowiczów, startupów i innych firm. Roboty, drukarki 3D i bolidy całkowicie pochłonęły studentów!

Celem przedmiotu prowadzonego przez dr Marzennę Czerwińską jest bezpośrednie poznanie instytucji, które tworzą proprzedsiębiorcze środowisko w trójmiejskiej aglomeracji. Dzięki zajęciom praktycznym, studenci specjalności Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa mogą realnie zapoznać się z tematem przedmiotu i rozwinąć swoje kompetencje.

Fot. Materiały WZR

Biuro Dziekana WZR