Strona główna » Katedra Strategicznego Rozwoju
PROJEKT AKADEMII ZARZĄDZANIA, EKONOMII I FINANSÓW WZR I GK REMONTOWA
Finał Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania i GK Remontowa S.A. »

W dniu 9 czerwca br. odbył się na terenie Gdańskiej Stoczni Remontowej finał Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania i GK Remontowa S.A.

Piętnastu finalistów przedstawiło swoje prezentacje związane z tematyką stoczniową, które zostały poddane ocenie zarówno Dyrektora ds. Finansowych GK Remontowa S.A, pana Michała Makowskiego, Prodziekana ds. Nauki i Studiów Niestacjonarnych, prof. UG dr hab. Pawła Antonowicza jak i pozostałych uczestników projektu. Na koniec finału, uczestnicy wzięli udział w wyciecze po terenach stoczniowych.

Wkrótce ukaże się lista 10 laureatów konkursu, którego zwycięzcy otrzymają płatny staż lub umowę o pracę w GK Remontowa S.A. Uroczyste wręczenie certyfikatów dla laureatów konkursu nastąpi 19 czerwca br.

 

Odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania UG i GK REMONTOWA SA »


W dniu 21 lutego 2020 roku zainaugurowane zostało pierwsze z siedmiu spotkań w ramach Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania UG i GK REMONTOWA SA, które będą odbywały się na Wydziale Zarządzania UG w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020.

W projekcie bierze udział 24 wyłonionych w procesie rekrutacyjnym studentów I oraz II stopnia, kończących w bieżącym roku akademickim studia na Wydziale Zarządzania UG. W ramach współpracy z praktyką gospodarczą wprowadzamy 10 najlepszych Studentów naszego Wydziału do jednego z największych i najprężniej rozwijających się Pracodawców naszego regionu - GK REMONTOWA SA.

Cieszymy się, że pierwsza edycja Projektu spotkała się z tak dużym zainteresowaniem wśród Studentów, czego dowodem było złożenie ponad 50 aplikacji do udziału w Akademii. Wybraliśmy najlepszych, czego symbolicznym dowodem była 100% frekwencja podczas dzisiejszego spotkania.

Podczas pierwszego spotkania w ramach Akademii WZR UG i GK REMONTOWA poruszone zostały kwestie związane z zapoznaniem uczestników z potencjałem Stoczni Remontowej jako miejscem pracy skupiającym wielu specjalistów różnych obszarów i specjalizacji. Dyrektor ds. finansowych Pan Michał Makowski wskazywał na najważniejsze prace projektowe realizowane w dniu dzisiejszym przez GK dla armatorów z całego świata. Uczestnicy mieli możliwość m.in. zapoznania się z filmem prezentującym potencjał produkcyjny i różnorodność prac, jakie mogą być realizowane w GK REMONTOWA SA. Prodziekan ds Nauki i Studiów Niestacjonarnych dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG wskazywał natomiast na wymogi merytoryczne i organizacyjne stawiane uczestnikom Akademii, które należy spełnić, przygotowując się do konkursu o staż i pracę w GK REMONTOWA SA. W swojej części zaprezentował również autorski zestaw 15 najważniejszych zasad, determinujących przygotowanie uczestników Projektu do wystąpień publicznych. Zagadnienia te mają być pierwszą inspiracją oraz impulsem do twórczego podejścia w procesie przygotowania się przez Studentów do konkursu i ich wprowadzenia do stażu i pracy w GK REMONTOWA SA.

KOLEJNE SPOTKANIE AKADEMII WZR I REMONTOWEJ:
13 marca 2020 (piątek, godz. 8:00 - 9:30) - Sala Rady Wydziału WZR UG

Zapraszamy! 

Umowa o współpracy GK Remontowa Holding SA oraz UG – pierwszy projekt dla Studentów WZR UG »

Podpisanie umowy ramowej GK REMONTOWA HOLDING SA i Uniwersytetu Gdańskiego przez Prezesa Piotra Soykę oraz Rektora UG prof. dr hab. Jerzego Gwizdałę.
Na zdjęciu od lewej również: Dyr. ds. Finansowych Michał Makowski,
Prorektor prof. dr hab. Krzysztof Bielawski, Dyr. CAiE UG dr Sebastian Susmarski oraz
Prodziekan ds. Nauki i St. Niestacjonarnych WZR UG dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG.

Dosłownie w przeddzień inicjacji na Wydziale Zarządzania UG bardzo ważnego dla naszych Studentów Projektu, podpisana została umowa o współpracy naukowo-gospodarczej, dzięki której najlepsi Studenci Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania UG będą mieli szansę współpracy z jednym z największych pracodawców w Polsce Północnej – Grupą Kapitałową Remontowa Holding.

Umowa ta została oficjalnie podpisana we wtorek, 14 stycznia 2020 r. w Rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego przez Pana Piotra Soykę, Prezesa Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA oraz Prof. dr hab. Jerzego Gwizdałę, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak donosi PortalMorski.pl – „na podstawie podpisanej umowy w semestrze letnim 2019/2020 zostaje powołana do życia Akademia Zarządzania, Ekonomii i Finansów, której wybrani studenci ostatniego roku studiów I oraz II stopnia Wydziału Zarządzania UG, wezmą udział w szkoleniach, przygotowujących do Konkursu Akademii REMONTOWEJ. Na najlepszych studentów czekać będą płatne staże i miejsca pracy w działach wsparcia ekonomiczno-finansowego dla Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA”.

Uczelnie stały się bardzo potrzebne biznesowi, z tego względu, że wkład naukowo-badawczy staje się istotny w procesach innowacyjnych, a wiemy doskonale, że Remontowa Holding jest firmą innowacyjną, co widać po usługach i produktach, które świadczy. Mamy nadzieję, że projekt ten będzie cyklicznie powielany i jednocześnie doskonalony z każdą kolejną edycją. Dla naszych studentów będzie to świetna okazja do rozwoju zawodowego w jednym z największych przedsiębiorstw w regionie – mówił Rektor UG, Prof. dr hab. Jerzy Gwizdała.

Z pomocą Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego chcemy sięgać po najlepszych, wyselekcjonować ich z rynku, aby zasilali Grupę Kapitałową Remontowa Holding SA. Współpraca z nami nie będzie łatwa, bo jako prywatna firma musimy dużo pracować na nasz sukces. Nowoczesne rozwiązania są naszą domeną, znakiem rozpoznawczym, dzięki czemu jesteśmy jednym z liderów na rynku europejskim i światowym branży stoczniowej – mówił Prezes Piotr Soyka.

W spotkaniu wzięli także udział: Michał Makowski, dyrektor ds. Finansowych Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, prof. UG dr hab. Paweł Antonowicz, Prodziekan ds. Nauki i Studiów Niestacjonarnych Wydziału Zarządzania oraz dr Sebastian Susmarski, dyrektor Centrum Analiz i Ekspertyz UG.

 

Na podstawie tekstu i zdjęć autorstwa: Sławomira Lewandowskiego / PORTALMORSKI.PL

Akademia Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania UG oraz GK Remontowa Holding S.A. - nowy projekt współpracy »

W dniu 16 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie inicjujące podpisanie umowy z Grupą Kapitałową Remontowa Holding S.A. w której udział wzięli Pan Michał Makowski – Dyrektor ds. Finansowych Remontowa Shiprepair Yard, prof. UG dr hab. Paweł Antonowicz – Prodziekan ds. Nauki i Studiów Niestacjonarnych Wydziału Zarządzania oraz dr Sebastian Susmarski – Dyrektor Centrum Analiz i Ekspertyz UG.

Spotkanie dało początek ważnemu projektowi współpracy naukowo-gospodarczej Wydziału Zarządzania oraz Grupy Kapitałowej Remontowa Holding S.A. – jednego z największych pracodawców naszego regionu!

Projekt ten powoła do życia w semestrze letnim  Akademię Zarządzania, Ekonomii i Finansów, której uczestnicy – wybrani Studenci ostatniego roku studiów I oraz II stopnia WZR UG, wezmą udział w szkoleniach, przygotowujących do Konkursu Akademii REMONTOWEJ. Na zwycięzców czekać będą płatne staże i miejsca pracy w prestiżowych działach wsparcia ekonomiczno-finansowego dla Grupy Kapitałowej Remontowa Holding S.A.

Dla naszych Studentów będzie to świetna okazja do rozwoju zawodowego w jednym z największych przedsiębiorstw w regionie.

Śledźcie informacje na naszym fanpagu i na stronie WZR – wkrótce ujawnimy więcej szczegółów!

http://www.remontowaholding.pl/pl/index/o-nas/