Zarządzanie Kapitałem Ludzkim
Zarządzanie Kapitałem Ludzkim
Studia Podyplomowe Zarządzanie kapitałem ludzkim
Dla kogo?
Studia dedykowane są zarówno pracownikom biznesu, jak i instytucji publicznych. Uczestnikami mogą być pracownicy obszarów HR, jak i osoby nie posiadające takiego doświadczenia, a chcące zbudować swoje kompetencje w tym obszarze.
Program studiów skierowany jest zatem do wszystkich, którzy chcą sprawnie i skutecznie konkurować w różnych segmentach rynku pracodawcy i pracownika, w tym: menedżerów różnych szczebli zarządzania, pracodawców, właścicieli, przedsiębiorców, specjalistów służb HR, pracowników urzędów pracy, pracowników firm doradztwa personalnego, liderów związkowych, czy ogólnie dla osób zamierzających rozpocząć karierę menedżerską lub zakładających swoją działalność gospodarczą. Dzięki temu, program studiów jest dostosowany do różnych poziomów doświadczenia i umiejętności. Co ważne, udział w studiach Zarządzanie Kapitałem Ludzkim to nie tylko zdobywanie nowej wiedzy, ale również kreowanie sieci kontaktów interpersonalnych, miejsce na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami, pracownikami innych firm, czyli zbudowanie niepowtarzalnej sieci networkingu nowych znajomości.
Cel
Celem studiów jest kształtowanie kompetencji specjalistycznych w zakresie nowoczesnego HRM oraz rozwój kwalifikacji interpersonalnych. Zajęcia mają na celu zbudowanie potencjału profesjonalisty niezbędnego do pozyskania i motywowania, utrzymania pracowników w dzisiejszej organizacji, w kontekście oczekiwań wysokiej jakości pracy i ciągłego zaangażowania.
Innowacyjna formuła
Program studiów został tak opracowany, aby umożliwić uczestnikom zdobycie niezbędnej wiedzy, zarówno koncepcyjnej jak i praktycznej, w zakresie współczesnego podejścia do funkcji HR. Czynnikiem wyróżniającym naszą ofertę programową jest model zajęć prowadzonych głównie w formie warsztatowej na praktycznych przykładach, wsparty zapleczem teoretycznym opartym na analizie przypadków najnowszych modeli i wyników badań. Harmonogram zajęć został wpisany i dostosowany w strategiczny model zarządzania kapitałem ludzkim. Każdy zjazd, raz w miesiącu dedykowany jest jednemu, jednorodnemu i kompleksowemu zagadnieniu. Całość tematów stanowi jedną, spójną koncepcję nowoczesnej, strategicznej funkcji HR:
1 zjazd: STRATEGICZNE ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM LUDZKIM
2 zjazd: BUDOWANIE ZESPOŁU PRACOWNICZEGO – zajęcia w pełni warsztatowe
3 zjazd: PLANOWANIE DECYZJI HR i CONTROLLING PERSONALNY
4 zjazd: DOBÓR ZASOBÓW LUDZKICH DO ORGANIZACJI
5 zjazd: ASSESSMENT CENTRE JAKO METODA SELEKCJI ZAWODOWEJ - zajęcia w pełni warsztatowe
6 zjazd: KOMPETENCJE I NARZĘDZIA PRACY MENEDŻERA HR
7 zjazd: SYSTEMY MOTYWOWANIA
8 zjazd: SYSTEMY ROZWOJU PRACOWNICZEGO
9 zjazd: PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA
10 zjazd: KOMUNIKACJA SPOŁECZNA I KULTURA ORGANIZACYJNA – zajęcia w pełni warsztatowe
Prowadzący zajęcia
Studia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców UG, którzy są równolegle w praktyce doradcami, konsultantami, trenerami w zakresie HR oraz przez zaproszonych uznanych praktyków z biznesu. W przeważającej części zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, co daje możliwość uzyskania nie tylko wiedzy, ale również umiejętności niezbędnych do efektywnej pracy na stanowiskach menedżerskich i specjalistycznych.
Organizacja studiów
Studia trwają dwa semestry, mają wymiar 180 godzin. Zajęcia odbywają się w tradycyjnej formie (sala wykładowa) w soboty (9.00-18.00) oraz niedziele (9.00-15.00).
Opłaty
Koszt udziału w studiach wynosi 5 000 zł, możliwa jest płatność w dwóch ratach po 2 500 zł.