Strona główna » Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym
Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym
Katedra Organizacji i Zarządzania
ul. Armii Krajowej 101, 81-824 Sopot
(+48 58) 523 14 17

Studia Podyplomowe Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym

Sylwetka absolwenta

Absolwent Studiów Podyplomowych Organizacja i Zarządzanie w Transporcie Kolejowym przygotowany będzie do podejmowania współczesnych wyzwań związanych z zarządzaniem całymi organizacjami sektora kolejowego w Polsce, bądź w zakresie poszczególnych procesaów występujących w organizacjach tego sektora oraz skutecznego rozwiązywania różnego rodzaju problemów z nimi związanych. Absolwent będzie mógł pełnić role kierownicze oraz z powodzeniem i w sposób kompetentny wywiązywać się z obowiązków na stanowiskach kierowniczych średniego bądź wyższego szczebla w tym sektorze.

Kadra dydaktyczna

Kadrę dydaktyczną Studiów Podyplomowych Organizacja i Zarządzanie w Transporcie Kolejowym stanowią cenieni pracownicy dydaktyczno-naukowi z Wydziału Zarządzania i Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Są to wybitni specjaliści w poszczególnych obszarach kształcenia w obszarze tych studiów, a także wybitni praktycy sektora kolejowego zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach tego sektora. Są oni jednocześnie liderami zmian oraz nowego podejścia do zarządzania poszczególnymi procesami i organizacjami wchodzącymi w skład systemu transportu kolejowego w Polsce oraz sektorem kolejowym jako całością.

Cel oraz walory studiów

Głównym celem studiów podyplomowych jest podniesienie kompetencji pracowników sektora kolejowego, który stanowi istotną część gospodarki narodowej. W ostatnim okresie jego znaczenie rośnie w związku z priorytetami polityki rozwoju transportu w Polsce oraz Unii Europejskiej. W związku z powyższym, obserwuje się dynamiczny rozwój tego sektora, dla którego niezbędna jest kadra wyposażona w nowoczesne kompetencje, zarówno od strony procesów zarządzania poszczególnymi podmiotami wchodzącymi w skład tego sektora jak i jego organizacji jako całości.

Walory studiów Organizacja i Zarządzanie w Transporcie Kolejowym na Uniwersytecie Gdańskim:

• Program studiów odpowiada na wyzwania współczesnej gospodarki
  • Program studiów opracowany został we współpracy z praktykami kolejnictwa
  • Zajęcia na tych studiach prowadzone będą zarówno przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, jak i ekspertów ze spółek grupy PKP z zakresu ruchu kolejowego, eksploatacji handlowej kolei oraz zarządzania bezpieczeństwem przewozów i transportu osób
  • Materiały dydaktyczne dedykowane konkretnym zagadnieniom do pobrania w trybie on line
  • Opłata za studia nie zawiera dodatkowych ukrytych kosztów
  • Forma zajęć umożliwi uzyskanie nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności w zakresie omawianych zagadnień
  • Praca z narzędziami informatycznymi, w tym dedykowanymi dla kolei
  • Wypracowanie potrzeby i umiejętności poszukiwania nowej wiedzy w obszarze luki merytorycznej i metodycznej działania
  • Dobór prowadzących zajęcia w zależności od potrzeb i wyzwań otoczenia gospodarczego
  • Współpraca z zagranicznymi przewoźnikami
  • Możliwość rozłożenia opłat na 2 raty

Organizacja studiów

Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie w tradycyjnej formie (sala wykładowa) w piątki (16.00-20.00) oraz soboty (8.00-17.00).

Opłaty

Koszt udziału w studiach wynosi 5 000 zł, możliwa jest płatność w dwóch ratach po 2 500 zł.