Strona główna » Katedra Rachunkowości
Koło Naukowe Rachunkowości AUDYTOR

Koło Naukowe Rachunkowości AUDYTOR

Opiekun:
dr Beata Kotowska
prof. uczelni, dr hab. Arleta Szadziewska
Strona:
E-mail:

Koło Naukowe Rachunkowości Audytor swoją historię rozpoczęło w 1971 roku, kiedy to grupa seminarzystów Zakładu Rachunkowości ówczesnego Instytutu Cybernetyki Ekonomicznej i Informatyki UG zawiązała działalność studencką pod nazwą Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości (SKNR). Dziś Koło Naukowe Rachunkowości Audytor działa przy Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekunami „Audytora” są 
prof. UG dr hab. Arleta Szadziewska oraz mgr Beata Kotowska. Obecnie do naszego grona należy 20 studentów, którzy zgodnie z misją Koła, chcą „uczyć się bawiąc, bawić się ucząc”.

Nasza działalność skupia się przede wszystkim na poszerzaniu wiedzy w przystępny i praktyczny sposób. Bierzemy udział w szkoleniach dotyczących szeroko pojętej dziedziny finansów, jak i sami często stajemy się ich organizatorami.

Członkowie Koła przez cały rok jeżdżą na ogólnopolskie konferencje naukowe, gdzie prezentują swoje referaty, są słuchaczami wielu ciekawych prelekcji i biorą udział w przygotowanych warsztatach. Możemy poszczycić się wieloma sukcesami Członków, których prace zostały wyróżnione podczas ogólnopolskich konferencji naukowych, jak i zdobyli imponujące miejsca w różnego rodzaju konkursach z dziedziny finansów i rachunkowości.

Jesteśmy organizatorami corocznego Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Amatorów Rachunkowości – Uczelniada – na której mamy przyjemność gościć około 20 uczestników. Konkurs trwa trzy dni. Pierwsze dwa dni poświęcone są na rywalizację między drużynami. Trzeciego dnia spośród nich wybiera się cztery najlepsze drużyny i to one kwalifikują się do Wielkiego Finału. Każdą edycję Uczelniady przygotowujemy w innym temacie przewodnim, poprzednio były to m.in. Cassino Royale, Harry Potter, Na statku czy Francja. Aktualnie przygotowujemy się już do 18. edycji, a temat przewodni do końca pozostanie dla uczestników tajemnicą.

Poza tym z wielką chęcią bierzemy udział w różnego rodzaju inicjatywach społecznych. Podczas naszych spotkań nie brakuje też miejsca na zwyczajne poznawanie się i nawiązywanie nowych znajomości.

Na bieżąco prowadzimy naszego Facebooka:

https://www.facebook.com/KNRAudytor
oraz mamy prywatną stronę do szybkiego kontaktu: 
https://www.facebook.com/groups/137934199688420/?ref=ts&fref=ts