Strona główna » Katedra Organizacji i Zarządzania
Koło Naukowe

KN Strateg

Opiekun:
prof. uczelni, dr hab. Piotr Wróbel
Strona:
E-mail:

KN Strateg jest jednym z najbardziej aktywnych kół naukowych w Trójmieście. W ostatnich latach Koło urosło do rozmiarów średniej wielkości firmy licząc około 40-50 aktywnych członków oraz współpracując z szerokim gronem partnerów. Opiekunem koła jest prof. UG Piotr Wróbel.

KN Strateg powstało w 1996 roku z inicjatywy grupki studentów – zapaleńców zgromadzonych wokół Marcina Kapuścińskiego, ówczesnego studenta Wydziału Zarządzania UG. Pierwszym opiekunem Koła była prof. UG Halina Czubasiewicz. W tym okresie funkcjonowania Koło skupiało się na łączeniu świata akademickiego ze światem biznesu pomagając studentom w wejściu na rynek pracy.

Ważną datą w historii Koła był rok 2001, gdy członkowie KN Strateg po raz pierwszy wystartowali w konkursie SIFE (Students in Free Enterprise) organizowanym przez polską filię organizacji pozarządowej SIFE ze Stanów Zjednoczonych (kilka lat temu organizacja zmieniła nazwę na Enactus). Odtąd co roku duża część naszych działań związana jest z propagowaniem idei przedsiębiorczości w różnych grupach odbiorców, zgodnie z celami konkursu. Nasze projekty kierujemy do lokalnej społeczności: studentów, licealistów, bezrobotnych, artystów, przedsiębiorców, osób niepełnosprawnych czy też więźniów. Przykładowe projekty to:

  • Future in Your Hands – szkolenia dla więźniów połączone z aktywizacją zawodową
  • konferencja Project Management – cykliczna konferencja adresowana do studentów i Project Managerów
  • Eco Design – wytwarzanie produktów przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyclingu
  • SLOW – konkurs dla dzieci zbierających plastikowe butelki, które następnie zostały przetworzone na kołdry i poduszki dla osób bezdomnych
  • Kanapa Przedsiębiorczości – szkolenia dla osób niepełnosprawnych

Koło jest laureatem wielu konkursów, m.in. konkursu o nagrodę Czerwonej Róży dla najlepszego koła naukowego w województwie pomorskim (pierwsze miejsce w 2012 roku) oraz VII edycji Konkursu dla Młodych Liderów im. Andrzeja Walentynowicza (2012 rok). W ostatnich latach nasza drużyna Enactus (wcześniej SIFE) wielokrotnie wygrywała krajowy konkurs Enactus/SIFE zyskując przywilej reprezentowania Polski na światowych finałach konkursu.

Zapraszamy do naszego Facebooka:

https://www.facebook.com/knstrateg